fbpx

Využití funnelů ve Facebook marketingu

V tomto příspěvku se podíváme na to, jak využít funnelů a sekvenčních reklam na Facebooku a Instagramu.

Reklamní funnely, nebo také trychtýřový marketing, se hojně využívá v emailingu. Jedná se o sérii automatických emailů jdoucích za sebou v sekvenci tak, aby s cílovým uživatelem postupně pracovaly a dovedly ho ke konverzi. Scénářů může být v jednom funnelu několik, cíl však je ten, aby na konci cesty zbylo nejpoužitelnější jádro uživatelů, které lehkou smečí přesvědčíme, že náš produkt je opravdu nejlepší ze všech.

Toto se dá samozřejme využít i na Facebooku. Sekvenční emaily se pouze nahradí Facebook reklamami, musí to však mít předem daný řád a každá reklama musí mít svůj význam a roli.

Druhy a role reklam (AIDA)

1. Awareness Ad

Cílem této reklamy je oslovit potencionálního zákazníka a navázat s ním vztah. Můžete použít různé metody jako slevový kupón, e-book zdarma, článek který přinese lidem nějaký benefit, atd… 

Pomocí této reklamy dostanete lidi do svého trychtýře

2. Interest Ad

Dynamická sekvence již běží, spustila se první Awareness reklamou. Na vás teď je udržet si pozornost uživatele. Jediní uživatelé kteří uvidí Interest Ad jsou lidé kteří prošli prvním krokem, tedy už o Vás vědí. Zde se nejlépe hodí použít jako sdělení Vaše výhody oproti konkurenci, či nějaké case studies. Prostě něco, co ještě pozvedne kvalitu Vašeho produktu či služby v očích uživatele.

3. Decision Ad

Vaše nové publikum už je zahřáté a blíží se k rozhodnutí, zda má své peníze utratit zrovna u Vás, je na čase ho ujistit, že jste přinesli užitek a nějakou hodnotu i jiným uživatelům. Použijte recenze, ověřeno zákazníky, různé doporučení či obyčejný banner s testamoniály.

4. Action Ad

Nyní, když je Vaše publikum naplněné Vaším cenným obsahem, ví o Vaší odbornosti a přínosu ostatním lidem, přišel ten správný okamžik na nabídku. Toto je důležitý krok a musíte si dát záležet na tom, aby byla nabídka poutavá, neodolatelná, a nejlépe aby řešila aktuální problém uživatele který jí vidí. Toto publikum je nyní připraveno na provedení nákupu.

Největší výhodou takového trychtýře je, že přináší konverze a zároveň Vám buduje brand. Lidi kteří po průchodu trychtýřem nenakoupí, se dají navíc perfektně remarketovat, čímž se můžou dostat do další sekvence Vašich skvělých kreativ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *